Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami

ODPOWIEDZIALNY BIZNES

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. to spółka komunalna użyteczności publicznej, której Właścicielem (Akcjonariuszem) jest Miasto Stołeczne Warszawa. Jako jedna ze służb stolicy, wykonujemy w imieniu gminy zadania w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Naszą powinnością jest realizacja potrzeb mieszkanek i mieszkańców Warszawy, przejawiająca się codzienną pracą oraz współdziałaniem z Właścicielem w obszarach zrównoważonego rozwoju naszego miasta.

Stanowimy także istotny podmiot, za pośrednictwem którego Prezydent m.st. Warszawy oraz Rada m.st. Warszawy realizują plany modernizacji i rozwoju metropolii. Ponadto od lat pozostajemy odpowiedzialnym beneficjentem środków unijnych, które przeznaczamy na współfinansowanie ważnych dla miasta projektów inwestycyjnych. Obecnie realizowany przez nas plan inwestycyjny, przyjęty przez Radę m.st. Warszawy w listopadzie 2017 r., to ponad 2 tys. przedsięwzięć, obliczonych na co najmniej 4 mld zł. Nasze plany realizujemy mając na uwadze potrzeby Warszawy jako gminy i jako stolicy, zawsze z myślą o zaspokajaniu oczekiwań i potrzeb społecznych oraz przy jednoczesnym dbaniu o interes prawny i ekonomiczny Właściciela i Spółki.

To co nas charakteryzuje, to łączenie tradycji z nowoczesnością. Jesteśmy dumni, że pozostajemy właścicielem oryginalnej części przedwojennej Warszawy, Stacji Filtrów. Ponadto, korzystając z doświadczenia wielu pokoleń naszych pracowników, pokazujemy, jak można łączyć XIX-wieczną myśl inżynieryjną z technologiami XXI w., jakimi są np. nowoczesne stacje uzdatniania wody czy największa w Polsce oczyszczalnia ścieków „Czajka”. Jako ważne dla społeczności lokalnej przedsiębiorstwo wpisujemy się swoją działalnością w cele, jakie stawia sobie nasz Właściciel. Jako Spółka dbamy o środowisko, czego wyrazem są podejmowane przez nas działania w zakresie m.in. gospodarki niskoemisyjnej, odnawialnych źródeł energii czy gospodarki obiegu zamkniętego.

Ważne dla nas jest także bycie profesjonalnym Pracodawcą dla naszych Pracowników, przez co rozumiemy stawianie im realnych wyzwań i celów do realizacji, przy jednoczesnym wspieraniu ich rozwoju oraz gwarantowaniu bezpiecznych warunków płacowych i socjalnych. Mamy świadomość, jak ważne jest odnoszenie się z szacunkiem do każdego Pracownika i dbanie o niego. Budowanie świadomej organizacji jest kluczem do realizowanych przez nas działań i stanowi wkład w pożytek dla społeczności.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszymi działaniami z zakresu CSR,

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a