Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami

10 stycznia 2024 r. ruszają zapisy na zajęcia edukacyjne w semestrze letnim

10 stycznia br. o godz. 10.00 rozpoczynamy zapisy na semestr letni Programu Edukacji Ekologicznej „Z Wisły do Wisły – podróże z Kropelkiem”, prowadzonego przez Wodociągi Warszawskie. Na zajęcia zapraszamy uczniów szkół podstawowych. 

Ze względu na wciąż obowiązujące w całym kraju stopnie alarmowe BRAVO i CHARLIE–CRP nie możemy zorganizować zajęć w trybie stacjonarnym na terenie Stacji Uzdatniania Wody „Filtry”. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniu szkół, proponujemy formułę hybrydową oferowanych przez nas bloków tematycznych.

Stacjonarne zajęcia edukacyjne „Warszawska kranówka rures* (*rules)” - Pawilon Edukacyjny Kamień
 

Dzięki współpracy z Pawilonem Edukacyjnym „Kamień” oferujemy stacjonarne zajęcia edukacyjne o tematyce „Warszawska kranówka rures* (*rules)” na terenie Pawilonu (ul. Wybrzeże Puckie 1, 03 - 301 Warszawa). Warsztaty są poświęcone tematowi wody w kontekście szanowania jej zasobów. W ich trakcie poruszamy takie zagadnienia jak skład i właściwości wody, proces jej uzdatniania oraz ślad wodny. Wspólnie z uczniami odkrywamy sposoby, jak racjonalnie gospodarować wodą w naszych domach.
Warsztaty dla dwóch grup będą odbywały się w każdy poniedziałek semestru letniego
w godz. 9.00 – 11.00 i 12.00 – 14.00

Regulamin zajęć PEE – Kamień

Stacjonarne zajęcia edukacyjne „Warszawska kranówka rures* (*rules)” - Budynek MPWiK 
 

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie stacjonarnymi zajęciami edukacyjnymi realizowanymi przez Wodociągi Warszawskie, od stycznia 2024 roku uruchamiamy dodatkowe stacjonarne zajęcia edukacyjne o tematyce „Warszawska kranówka rures* (*rules)” w budynku biurowym Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy
ul. Zaruskiego 4 (Mokotów). Warsztaty dla dwóch grup będą odbywały się w każdy wtorek semestru letniego w godz. 9.00 – 11.00 i 12.00 – 14.00.


Regulamin zajęć  PEE – Budynek MPWiK ul. Zaruskiego


Zajęcia edukacyjne on-line „Sedes to nie kosz na śmieci” 

W ofercie edukacyjnej nadal oferujemy spotkania w przestrzeni wirtualnej za pośrednictwem platformy MS Teams o tematyce „Sedes to nie kosz na śmieci”, poświęcone tematowi rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z kanalizacji. Podczas zajęć wyjaśniamy takie zagadnienia jak ścieki, sposoby ich oczyszczania oraz odpowiednie zachowanie w toalecie, w tym niewrzucanie śmieci do sedesu i nadużywania detergentów. Aby móc uczestniczyć
w zajęciach w formule on-line, wystarczy mieć komputer lub urządzenie przenośne
z mikrofonem i głośnikami wraz z dostępem do Internetu. Materiały edukacyjne są dostępne na stronie internetowej www.mpwik.com.pl w zakładce Edukacja Ekologiczna.
Zajęcia dla dwóch grup będą się odbywały w każdy czwartek semestru letniego
w godz. 10.00 – 10.45 i 12.00 – 12.45

Regulamin zajęć on-line w semestrze letnim 2024


Zapisy na wszystkie proponowane zajęcia będą prowadzone drogą elektroniczną.
Aby zapisać klasę na zajęcia wystarczy kliknąć w link wybranych zajęć i wypełnić formularz online. Prosimy o zapoznanie się z regulaminami poszczególnych zajęć.

 

Linki do formularzy podajemy poniżej – będą one aktywne w dniu uruchomienia zapisów.

  1. Zajęcia stacjonarne "Warszawska kranówka rures* (*rules) w Pawilonie Edukacyjnym "Kamień" (ul. Wybrzeże Puckie 1, 03 - 301 Warszawa) - brak wolnych miejsc
  2. Zajęcia stacjonarne "Warszawska kranówka rures* (*rules) w budynku MPWiK na ul. Zaruskiego 4" (ul. Zaruskiego 4, 00-468 Warszawa) – brak wolnych miejsc
  3. Zajęcia online „Sedes to nie kosz na śmieci” –Zapisy_lekcje_online_Sedes 

Grupy ze szkół ponadpodstawowych zainteresowane zajęciami edukacyjnymi realizowanymi przez Wodociągi Warszawskie zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem adresu mailowego: pee@mpwik.com.pl.

 

Wszelkie zapytania dotyczące programu edukacji ekologicznej prosimy kierować na nasz adres mailowy: pee@mpwik.com.pl.

 

  • SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY 1-3
  • SZKOŁA PODSTAWOWA 4-8
  • SZKOŁY PONADPOSTAWOWE
Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a