Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami

Zakład Centralny

logo Fundusze Europejskie Infrastruktura i Środowisko, logo Wodociągi Warszawskie, logo Unia Europejska Fundusz Spójności

Na terenie Zakładu Centralnego (SUW „Filtry”), w ramach realizacji Fazy II Projektu została uruchomiona Stacja Ozonowania Pośredniego i Filtracji na Węglu Aktywnym. Modernizacja technologii SUW „Filtry” polegała na wprowadzeniu do procesów uzdatniania wody ozonowania pośredniego i filtracji na węglu aktywnym oraz połączeniu istniejących dwóch ciągów technologicznych w jeden układ uzdatniania wody. Proces ozonowania wody poprzedza koagulacja i filtracja pospieszna piaskowa. Podczas ozonowania następuje przekształcenie zawartych w wodzie rozpuszczonych związków organicznych do postaci biodegradowalnej ulegającej sorpcji na złożu węgla aktywnego.

IV Faza Projektu obejmowała kolejny etap modernizacji technologii uzdatniania wody SUW „Filtry” oraz rozbudowę procesów uzdatniania wody SUW „Praga” o ozonowanie pośrednie i filtrację na złożu węglowym. Dzięki temu zmniejszyliśmy dawki dwutlenku chloru stosowanego do dezynfekcji wody, a to oznacza, że woda w kranach ma lepszy smak i zapach.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a