Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami

Oczyszczanie ścieków

logo Fundusze Europejskie Infrastruktura i Środowisko, logo Wodociągi Warszawskie, logo Unia Europejska Fundusz Spójności

Oczyszczalnia Ścieków „Południe”

Głównym celem Fazy I było stworzenie skutecznego systemu odbioru i oczyszczania ścieków z południowych dzielnic Warszawy: Wilanowa, Ursynowa i części Mokotowa. Faza I  zakładała budowę przepompowni i układu przesyłowego ścieków surowych do Oczyszczalni Ścieków „Południe” oraz kolektora odprowadzającego z oczyszczalni do punktu wprowadzenia oczyszczonych ścieków do Wisły. Zadania te zostały zrealizowane, a obiekty oddano do użytku 1 lipca 2006 roku.

Oczyszczalnia Ścieków „Czajka”

Rozbudowa i modernizacja Oczyszczalni Ścieków „Czajka” - największej oczyszczalni ścieków w Polsce jest główną inwestycją Fazy III. Realizacja tego zadania była kluczowym elementem uporządkowania gospodarki ściekowej stolicy.

Do roku 2011 „Czajka” przyjmowała ścieki wyłącznie z prawobrzeżnej części Warszawy oraz okolicznych gmin: Legionowa i Ząbek, części Marek, Jabłonnej i Zielonki. Surowe ścieki z centralnych i północnych lewobrzeżnych dzielnic miasta były kierowane bezpośrednio do Wisły. W związku z tym, Projekt objął również budowę kolektorów, które umożliwiły przesyłanie ścieków z lewobrzeżnej Warszawy, pod dnem Wisły do oczyszczalni „Czajka”.

Zakończona w 2012 roku inwestycja, ma fundamentalne znaczenie dla prawidłowego kształtowania ekosystemu zarówno Wisły, jak i Morza Bałtyckiego. Korzyści płynące z modernizacji i rozbudowy „Czajki” odczuwają nie tylko mieszkańcy Warszawy, ale także kolejnych miast położonych z biegiem rzeki.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a