Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami

POIiŚ - Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 
 

Projekt „Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Warszawie” w ramach krajowego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 (POIiŚ 2014-2020). Wspiera on m.in. gospodarkę niskoemisyjną, ochronę środowiska, przeciwdziałanie i adaptację do zmian klimatu. Jest to największy program finansowany z Funduszy Europejskich nie tylko w Polsce, ale i Unii Europejskiej.

Program skutecznie realizuje założenia strategii Europa 2020, poprzez działania inwestycyjne w infrastrukturę oraz wsparcie wybranych obszarów gospodarki - efektywnie korzystającej z zasobów i przyjaznej środowisku oraz sprzyjającej spójności terytorialnej i społecznej.

Głównym źródłem finansowania POIiŚ 2014-2020 jest Fundusz Spójności (FS), dodatkowo program będzie wspierany także z  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR). Na realizację programu przeznaczonych jest 27,41 mld euro. Na cele środowiskowe  zapisano 3 508,2 mln euro.

W ramach programu realizowanych będzie X osi priorytetowych. Nasze inwestycje wpisują się w II oś - Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu:

  • rozwój infrastruktury środowiskowej,
  • dostosowanie do zmian klimatu,
  • ochrona i zahamowanie spadku różnorodności biologicznej,
  • poprawa jakości środowiska miejskiego.

Dowiedz się więcej o instytucjach zaangażowanych w realizację Programu Operacyjnego Infrastruktura
i Środowisko
 

Klauzula informacyjna POIiŚ (PDF 198 KB)

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a