Komunikat strony

Warszawska kranówka - mądry wybór w szkole

Regularne picie odpowiedniej ilości wody jest równie ważne dla prawidłowego rozwoju dzieci, jak sen czy aktywność fizyczna. Należy pamiętać, że nawet niewielkie odwodnienie może być przyczyną ich gorszego samopoczucia, obniżonej koncentracji lub zmęczenia. Dlatego warto zadbać, aby także w szkole zapewnić dzieciom nieograniczony dostęp do  zimnej i świeżej wody do picia.

W tym celu już w ponad 250 publicznych placówkach zostały zainstalowane źródełka zasilane warszawską kranówką. Urządzenia montowane są bezpłatnie od 2015 roku w stołecznych szkołach w ramach projektu realizowanego przez wodociągi warszawskie we współpracy z Urzędem m.st. Warszawy i Sanepidem.

Kranówka – jakość nie zna kompromisów

Każdego dnia dostarczamy mieszkańcom Warszawy i okolic ponad 330 milionów litrów zimnej i smacznej wody. Gwarancją jej najwyższej jakości są nowoczesne technologie uzdatniania, w tym ozonowanie i wieloetapowa filtracja oraz stała kontrola laboratoryjna. Akredytowane laboratoria wodociągów warszawskich wykonują w ciągu roku ponad 170 tysięcy badań wody, dzięki czemu mamy pewność, że jest ona bezpieczna i spełnia surowe normy polskie oraz europejskie. Nad wysoką jakością warszawskiej kranówki czuwa także Sanepid.

Kranówka – mądry wybór dla Twojego dziecka!

Dzięki źródełku z zimną wodą, uczniowie mogą gasić pragnienie w dowolnym momencie, bez ograniczeń, a ich plecaki są lżejsze, bo nie muszą już zabierać do szkoły dodatkowych napojów. Warszawska kranówka świetnie orzeźwia i nie ma kalorii oraz zawiera cenne dla organizmu biopierwiastki - magnez i wapń.

Jak przystąpić do programu? Sprawdź TUTAJ

Lista szkół, w których zainstalowaliśmy źródełka TUTAJ

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a