Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami

O kampanii

W Warszawie i okolicach za prawidłowe działanie sieci kanalizacyjnej odpowiada stołeczny MPWiK, eksploatując łącznie ponad 4400 km kanałów. Są to zarówno kolektory o średnicach nawet 3 metrów, jak również przyłącza kanalizacyjne, a więc odcinki łączące budynek z kanałem odbiorczym MPWiK, o średnicy od 15 cm do 20 cm.

Akcję „Sedes to nie kosz na śmieci” prowadzimy od 2013 r., by zachęcić do rozważnego korzystania z całej infrastruktury kanalizacyjnej. Przypominamy, że wyrzucane do sedesu śmieci mogą spowodować zapchanie kanalizacji oraz doprowadzić do poważnej awarii, której usunięcie bywa nieprzyjemne i bardzo kosztowne. Taki zator może sprawić, że ścieki cofną się i zaleją mieszkanie, ogród lub ulicę, powodując duże straty materialne i zanieczyszczenie środowiska.

Każdego roku pracownicy MPWiK usuwają z miejskiej kanalizacji setki zatorów, powstających wskutek wyrzucania do niej przedmiotów, które nie powinny tam nigdy trafić. Największe trudności nastręczają nam zanieczyszczenia stałe, w szczególności: tłuszcze, resztki jedzenia, jak również nawilżane chusteczki, patyczki kosmetyczne i inne materiały higieniczne, które stanowią zagrożenie dla urządzeń eksploatowanych przez MPWiK (głównie pomp) oraz instalacji wewnętrznych.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a