Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami

Od 2007 roku prowadzimy nasz autorski Program Edukacji Ekologicznej „Z Wisły do Wisły – podróże z Kropelkiem”. W trakcie zajęć edukacyjnych, które prowadzą pracownicy naszej Spółki, dzieci i młodzież dowiadują się, na czym polegają skomplikowane procesy uzdatniania wody i oczyszczania ścieków. Ich przewodnikiem w tej podróży jest Pan Kropelek, który wyjaśnia im, skąd bierze się woda w kranach i co się z nią dzieje, kiedy ją zużyjemy.

Taka brudna woda, która kanałami płynie do oczyszczalni ścieków, to ściek – miejsce zabaw Klozeciaka, bohatera akcji „Sedes to nie kosz na śmieci”.  

Klozeciak, w przeciwieństwie do Pana Kropelka, uwielbia pływać w brudnej wodzie, przytulać się do wszystkiego, co czyste pozostawiając po sobie brudny ślad, a jego ulubioną zabawą jest aportowanie przepychaczki do sedesów.

Pan Kropelek i Klozeciak będą bohaterami nowego etapu programu edukacyjnego MPWiK.  Tymczasem zachęcamy do zabawy z Klozeciakiem – czekają na Was edukacyjne gry komputerowe. Waszym zadaniem będzie m.in. ochrona sedesu przed śmieciami, które nie powinny do niego trafiać, budowa i sterowanie siecią kanalizacyjną oraz pracą zbiorników magazynujących nadmiar wód opadowych. Życzymy miłej zabawy!

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a