Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
Aktualności
13.04.2023

Stypendium naukowe Wodociągów Warszawskich - stypendium doktoranckie i studenckie

Już od 9 lat wspieramy zdolnych studentów i doktorantów w podejmowaniu innowacyjnych projektów naukowych, związanych z branżą wodociągowo-kanalizacyjną. O stypendia naukowe finansowane przez naszą Spółkę mogą ubiegać się studenci czterech warszawskich uczelni.

Stypendium doktoranckie i studenckie - o Programie

Program stypendialny to autorski projekt realizowany od 2014 roku przez Wodociągi Warszawskie, adresowany do osób, które podejmą się napisania pracy licencjackiej, inżynierskiej, magisterskiej lub doktorskiej dotyczącej działalności naszego przedsiębiorstwa. Można zgłosić własny, innowacyjny pomysł lub wybrać temat z listy zaproponowanej przez Spółkę, co może stanowić inspirację dla osób szukających ciekawego tematu do swojego projektu.

Kto może ubiegać się o stypendium naukowe w Warszawie?

O stypendium ubiegać się mogą studenci:

  • Politechniki Warszawskiej
  • Wojskowej Akademii Technicznej
  • Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
  • Uniwersytetu Warszawskiego

Program stypendialny jest skierowany do studentów studiów I stopnia (będących na co najmniej trzecim roku studiów), II stopnia, jednolitych studiów magisterskich (będących na co najmniej czwartym roku studiów) oraz osób realizujących doktoraty.

Stypendium naukowe - ile wynosi i dlaczego warto się zgłosić?

Dzięki naszemu programowi studenci mają zagwarantowane comiesięczne stypendium. Środki finansowe umożliwiają m.in. pozyskanie funduszy na realizację badań do pracy dyplomowej lub rozprawy doktorskiej. Stypendyści dostają również możliwość odbycia stażu pod opieką profesjonalistów w największym przedsiębiorstwie wodociągowo-kanalizacyjnym w Polsce i jednym z największych w Europie. To również niepowtarzalna okazja, aby zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy. Oferujemy także możliwość realizacji innowacyjnych projektów badawczych oraz wsparcie merytoryczne. o tej pory stypendium naukowe w ramach projektu stypendialnego otrzymało 32 studentów i doktorantów.

Stypendium naukowe - jak je uzyskać?

Wniosek o przyznanie stypendium wraz z wymaganymi załącznikami należy przesyłać mailowo na adres stypendia@mpwik.com.pl lub złożyć w wersji papierowej w naszej siedzibie z dopiskiem na kopercie "Program stypendialny" do 11 września 2023 roku. Co istotne, wnioski są rozpatrywane dwa razy w roku – w lutym oraz we wrześniu.

Jeżeli są Państwo zainteresowani szczegółami, zachęcamy do zapoznania się z regulaminem stypendiów naukowych finansowanych przez Wodociągi Warszawskie. Zapraszamy!

Szczegółowe warunki i tryb ubiegania się o przyznanie stypendium zawiera Regulamin.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a