Dofinansowanie z WFOŚiGW w Warszawie na budowę sieci kanalizacyjnej na terenie Białołęki
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie udzielił naszej Spółce pożyczki na realizację kolejnego zadania inwestycyjnego:
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie udzielił naszej Spółce pożyczki na realizację kolejnego zadania inwestycyjnego:
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. zaoferowało wsparcie sprzętowe i merytoryczne, by przyśpieszyć usunięcie awarii w wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej. Mieszkańcy budynków przy ul. Grójeckiej 70B i Dorotowskiej 7 od kilkunastu dni borykali się z niesprawną instalacją.
Wodociągi Warszawskie informują, że w najbliższy weekend, w związku z koniecznością przeprowadzenia prac naprawczych odcinka magistrali wodociągowej na terenie Mokotowa, nastąpi spadek ciśnienia, a także może wystąpić całkowity brak wody u odbiorców z rejonu osiedla Siekierki.
27 września br. od godz. 10.00 rozpoczynamy zapisy na semestr zimowy Programu Edukacji Ekologicznej „Z Wisły do Wisły – podróże z Kropelkiem” prowadzonego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. Na zajęcia zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z aglomeracji warszawskiej.
Wodociągi Warszawskie kontynuują cykl otwartych spotkań z mieszkańcami Warszawy, w ramach których przedstawiane są informacje o sprawnym przyłączeniu się do stołecznych sieci: wodociągowej i kanalizacyjnej. Najbliższe konsultacje z pracownikami MPWiK dotyczące podłączenia posesji na terenie Bielan odbędą się 13 (w godzinach 16.30-20.00) oraz 20 września w Urzędzie Dzielnicy Bielany przy ul. Żeromskiego 29. Spółka przypomina też o możliwości składania wniosków przyłączeniowych w formie elektronicznej poprzez geoportal „Bliżej Mieszkańca”.
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. oraz Veolia Energia Warszawa S.A. współpracują nad projektem odzyskiwania ciepła z warszawskich instalacji i sieci kanalizacyjnej. Spółki podpisały list intencyjny o współpracy w zakresie oceny możliwości odzysku tzw. ciepła traconego oraz ciepła pochodzącego ze ścieków w celu wykorzystania go na potrzeby własne oraz miasta.
Przy tak wysokich temperaturach powietrza, z jakimi mamy do czynienia latem, ale także przez cały rok, kluczowa jest troska o odpowiednie nawodnienie organizmu. Nie tylko ilość, ale też rodzaj płynów dostarczanych organizmowi, wybory, których dokonujemy mają niebagatelne znaczenie nie tylko w kontekście naszego zdrowia, ale i kondycji naszej planety. Kupowanie kolejnych zgrzewek wody pakowanej w plastikowe butelki to generowanie dużej ilości odpadów, które będą się rozkładać nawet setki lat. Dlatego Wodociągi Warszawskie zachęcają do picia warszawskiej kranówki – łatwo dostępnej, bezpiecznej dla każdego i smacznej. Wystarczy napełnić nią bidon i uzupełniać przez resztę dnia.
Wodociągi Warszawskie każdej doby dostarczają mieszkańcom Warszawy i okolic ok. 340 mln litrów wodę najwyższej jakości i spełniającej wymagania określone przepisami prawa krajowego i unijnego. Spółka nie bagatelizuje żadnych zgłoszeń dotyczących jakości wody, dlatego po emisji materiału w TVP3 w dniu 3. sierpnia br. dotyczącego jakości wody w jednym z mieszkań na Bemowie, wykonała badania, które potwierdziły wysoką jakość wody we wskazanej lokalizacji. Przy tej okazji MPWiK przypomina, że dbałość o wewnętrzną instalację wodociągową w budynkach należy do obowiązków właścicieli i administratorów.
Mija 78 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego – heroicznego zrywu dającego nadzieję na wyzwolenie miasta i mieszkańców spod hitlerowskiej okupacji. Wodociągi Warszawskie wspominają te szczególne dla historii miasta wydarzenia oraz znaczący udział ówczesnych pracowników przedsiębiorstwa. W czasie walk dbali oni o nieprzerwane dostawy wody na terenie miasta, a część z nich zaangażowała się też w pomoc powstańcom i cywilom, ewakuując ich podziemnymi trasami oraz umożliwiając przekazywanie meldunków.
W marcu tego roku rozpoczął się czwarty w historii wieży ciśnień remont. Ten 40-metrowy, wybudowany w końcu XIX w. obiekt górujący nad Stacją Filtrów obecnie pokryty jest siatką rusztowań. Prace prowadzone są zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budowli. Na przełomie 2022/23 roku zobaczymy ich finalny efekt.