Komunikat strony

14.09.2018

Zakończyliśmy zapisy zajęcia w semestrze zimowym

Z powodu wyczerpania limitu miejsc, zakończyliśmy zapisy na zajęcia organizowane na terenie SUW "Filtry" i w oczyszczalni ścieków "Czajka" w ramach Programu Edukacji Ekologicznej w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019.

Do wzięcia udziału w warsztatach zaprosiliśmy po raz kolejny uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z aglomeracji warszawskiej. Zapisy były prowadzone wyłącznie za pośrednictwem formularza elektronicznego, a link został uruchomiony w dniu 14 września br. o godz. 10:00.

UWAGA! Limit miejsc został wyczerpany!

Podobnie jak w latach ubiegłych zajęcia będą odbywały się w dwóch lokalizacjach:

- na terenie Stacji Uzdatniania Wody „Filtry” przy ul. Koszykowej 81 w środy i czwartki o godz. 9:00 i 11:00 organizujemy warsztaty poświęcone procesom uzdatniania wody (w warsztatach edukacyjnych dotyczących procesów uzdatniania wody mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych);

- w Zakładzie „Czajka” (ul. Czajki 4/6, Warszawa Białołęka) w środy o godz. 10:00 odbywają się lekcje o oczyszczaniu ścieków. Zagadnienia związane z oczyszczaniem ścieków są adresowane tylko do uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Program spotkań jest dostosowany do każdej z grup wiekowych, a prowadzącymi są pracownicy MPWiK. Podczas zajęć każdy uczeń otrzyma materiały edukacyjne specjalnie przygotowane we współpracy z metodykiem.

Udział w Programie Edukacji Ekologicznej jest bezpłatny.

Program Edukacji Ekologicznej prowadzimy od ponad jedenastu lat i niezmiennie cieszy się  ogromnym zainteresowaniem nauczycieli i uczniów szkół z aglomeracji warszawskiej. W trakcie zajęć wyjaśniamy jak uzdatniania jest woda i oczyszczane są ścieki w naszych zakładach. Podczas warsztatów edukacyjnych szczególną uwagę poświęcamy także roli codziennych nawyków w zakresie korzystania z wody, które mają istotne znaczenie dla poprawy i ochrony środowiska.

Więcej o Programie Edukacji Ekologicznej można znaleźć TUTAJ.

 

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a