Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
Aktualności
27.06.2024

Zraszacze pomogą przetrwać upały w mieście

W najbardziej uczęszczanych lokalizacjach stolicy pojawiły się zraszacze – urządzenia emitujące wodną mgiełkę, która niesie ukojenie w najbardziej upalne dni lata. Dodatkowo, Wodociągi Warszawskie sukcesywnie ustawiają zraszacze w poszczególnych dzielnicach – w miejscach, które wyznaczają same dzielnice i gdzie zraszacz najlepiej posłuży mieszkańcom.

Upał jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci. Dlatego już od 27 czerwca, kiedy słupki rtęci mogą przekroczyć 30 stopni Celsjusza, w Warszawie od rana do dyspozycji warszawiaków są zraszacze. Mają one kształt łuku lub stylizowanej latarni. Po uruchomieniu – urządzenia działają na przycisk – zraszacze emitują mgiełkę wodną, która jest doskonałym sposobem na schłodzenie ciała. Taki zraszacz to ukojenie również dla zwierząt – one także odczuwają dyskomfort spowodowany upałem.

Zraszacze stoją w ośmiu najpopularniejszych miejscach w mieście

Znajdziemy je w następujących lokalizacjach:

  • plac Zamkowy
  • ul. Krakowskie Przedmieście, przy pomniku Mikołaja Kopernika
  • plac Trzech Krzyży, w okolicy pomnika Wincentego Witosa
  • ul. Floriańska, przy Bazylice św. Floriana
  • plac Konstytucji
  • Płyta Desantu, Bulwar Flotylli Wiślanej
  • ul. Nowy Świat, przy ul. Smolnej
  • skwer Hoovera

Zraszacze są sukcesywnie ustawiane również w dzielnicach – tych które zgłoszą swoje zapotrzebowanie do warszawskich wodociągowców i wskażą lokalizację dla takiego zraszacza. Takie urządzenie jest już dostępne na terenie Rembertowa (al. gen. Antoniego Chruściela „Montera”), wkrótce nastąpi montaż na terenie Bemowa (park Górczewska), w Wesołej (okolice placu zabaw przy ul. Warszawskiej) i Wilanowa (na skwerze przed Urzędem Dzielnicy Wilanów).

Nie tylko zraszacze – warszawska kranówka najlepsza na upał

Wakacje to okres, kiedy większość wydarzeń w mieście ma charakter plenerowy. Podczas tego typu imprez na otwartym powietrzu, kiedy do późnych godzin utrzymuje się wysoka temperatura, woda jest najlepszym źródłem ochłody organizmu. Wodociągi Warszawskie podczas wielu takich miejskich wydarzeń zapewniają beczkowozy z warszawską kranówką. Już od pierwszych ciepłych dni w roku można spotkać specjalne niebieskie wodociągowe samochody wyposażone w beczki pełne chłodnej wody. Kubek kranówki to świetny pomysł na zdrowe i ekologiczne orzeźwienie.

Urządzenie w kształcie luku na tle miasta. W tle budynek wielopiętrowy, palma, po lewej autobus miejski.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a