Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
Aktualności
11.10.2023

Zabezpiecz dom przed zalaniem ściekami. Sprawdź, czy masz zawór zwrotny.  

Wodociągi Warszawskie przypominają, że w czasie obfitych opadów miejska kanalizacja szybko zapełnia się deszczówką, a ścieki mogą się cofnąć i zalać pomieszczenia, które znajdują się poniżej poziomu gruntu. Chodzi o garaże, piwnice, czy pralnie, które mają odpływ do kanalizacji. Aby chronić je przed zalaniem, należy wyposażyć instalację w budynku w zawór zwrotny. Jest to powinność właściciela lub zarządcy nieruchomości.

Aby uniknąć tzw. przepływu zwrotnego ścieków, należy sprawdzić, czy instalacja w budynku jest wyposażona w zawór zwrotny/burzowy. Jeśli tak – zapewniamy sobie ochronę przed zalaniem mienia. Jeśli nie – konieczny jest kontakt z administratorem albo hydraulikiem w kwestii montażu urządzenia.

Warto podkreślić, że za szkody związane z zalaniem piwnicy, powstałe przez brak właściwego zabezpieczenia, ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Z myślą o mieszkańcach Wodociągi Warszawskie przygotowały broszurę informacyjną zawierającą wskazówki, jak zapobiegać cofaniu się ścieków podczas ulewnych deszczy.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a