Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
23.09.2021

Wodociągowcy budują kolejny punkt pomiarowy na sieci – w trakcie prac możliwy spadek ciśnienia

W związku z koniecznością przeprowadzenia niezbędnych prac modernizacyjnych na odcinku magistrali wodociągowej w ciągu ul. Puławskiej, w sobotę 25.09.2021 r. od godz. 9.00 możliwy będzie spadek ciśnienia wody w budynkach przy ul. Puławskiej od ulic Żołny i Gawota do ulic Katarynki i Kuropatwy, a także przy ul. Baletowej oraz ul. Karczunkowskiej za torami kolejowymi.

Prace modernizacyjne będą prowadzone na wysokości wiaduktu Południowej Obwodnicy Warszawy na magistrali wodociągowej o średnicy 800 mm. Będą polegały na montażu urządzenia, które będzie stanowiło kolejny punkt pomiarowy w systemie do monitorowania pracy sieci wodociągowej online. System ten pozwala kontrolować parametry wody w trakcie jej przesyłu do odbiorców i pełni niezwykle ważną rolę w utrzymaniu wysokiej jakości usług świadczonych przez wodociągi warszawskie. 

By zminimalizować ryzyko przerwy w dostawach wody, pracownicy MPWiK w Warszawie wykonali zastępczy przewód (bypass) zasilający ten rejon. Przewód ten zostanie uruchomiony na czas prowadzenia robót. Dołożymy wszelkich starań, by mieszkańcy nie odczuli uciążliwości związanych z pracami. Ewentualne utrudnienia nie powinny potrwać dłużej niż kilkadziesiąt godzin. Informacje na ten temat będziemy aktualizować na bieżąco na stronie internetowej i w kanałach społecznościowych MPWiK Warszawa. Zakończenie prac jest zaplanowane na niedzielę 26.09.2021 r.

Przypominamy, że do dyspozycji mieszkańców jest bezpłatny, czynny całą dobę numer telefonu pogotowia wodociągowego 994.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a