Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
Aktualności
10.02.2024

Wodociągi Warszawskie po raz siódmy wyróżniły zdolnych sportowców

Nagroda „Woda bez barier” towarzyszy ogłaszanemu co roku przez Urząd m.st. Warszawy Plebiscytowi na Najlepszych Sportowców Warszawy. W tym roku ma on swoją XXIV edycję. 9 lutego br. w warszawskiej Hali Widowiskowo-Sportowej Arena Ursynów podczas Gali Mistrzów Sportu Warszawy 2023 Roku nagroda „Woda bez barier” została przyznana po raz siódmy. To inicjatywa Wodociągów Warszawskich, które nagradzają zawodników oraz organizacje reprezentujące dyscypliny sportowe związane z wodą. Ideą nagrody jest sport ponad podziałami, stąd wyróżnienie przyznawane jest także sportowcom z niepełnosprawnościami.

Nagroda „Woda bez barier” jest częścią działań Wodociągów Warszawskich w ramach projektów z zakresu społecznie odpowiedzialnego biznesu. Inicjatywy związane ze wsparciem sportu – osób i organizacji zaangażowanych w ten rodzaj aktywności – stanowią ważną ich część. Spółka nie tylko aktywnie włącza się w wydarzenia miejskie, w których sport jednoczy lokalną społeczność wokół ważnych dla niej spraw, ale także propaguje sport wśród pracowników Spółki – dziś działa w niej 9 sekcji sportowych.

Za wybitne osiągnięcia sportowe w 2023 r.

W tym roku nagroda w konkursie „Woda bez barier” została przyznana Wiktorowi Wojciechowskiemu – niesłyszącemu pływakowi, zawodnikowi stołecznego UKS G8 Bielany - Warszawa, uczniowi LIX Liceum Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego w Warszawie. Na koncie tego sportowca jest I miejsce w pływaniu 4x200 m stylem dowolnym, II miejsce 4x100 m stylem zmiennym i 4x100 m stylem dowolnym podczas Mistrzostw Świata Niesłyszących w Buenos Aires w 2023 r., a także siedem medali zdobytych podczas Światowych Igrzysk Młodzieży Głuchych w Sao Paulo: II miejsce w pływaniu na 50 i 100 m stylem dowolnym oraz na 50 m stylem motylkowym, III miejsce na 200 i 400 m stylem dowolnym oraz na 50 i 100 m stylem grzbietowym w 2024 r.

Drugim z laureatów jest Kamil Otowski – pływak z niepełnosprawnością w postaci polineuropatii obwodowej. Jest on zawodnikiem Integracyjnego Klubu Sportowego AWF. W 2023 r. na Mistrzostwach Świata w Manchesterze w Wielkiej Brytanii zajął I miejsce w pływaniu na 100 m stylem grzbietowym w klasie S1 oraz I miejsce w pływaniu na 50 m stylem grzbietowym. Wśród wcześniejszych osiągnięć Kamila jest m.in. V miejsce na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwo Świata Juniorów w 2016 r., trzykrotne IV miejsce na Mistrzostwach Świata w Meksyku w 2017 r., tytuł Mistrza Polski (S3) w 2020 r. czy brązowy medal Mistrzostw Świata w parapływaniu na 200 m stylem dowolnym (S2) i IV miejsce na 100 m stylem grzbietowym (S2) w 2022 r.

Nagradzamy najlepszych

Na liście dotychczasowych laureatów nagrody „Woda bez barier” są pięcioboistka Oktawia Nowacka i pływak Wojciech Makowski, pływaczka Julia Chmielewska i kajakarz Arsen Śliwiński, wioślarka Agnieszka Kobus-Zawojska pływak Radosław Kawęcki, Klub Sportowy „Four Kings”, drużyna AZS UW Waterpolo oraz wioślarz Dominik Czaja.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a