Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
Aktualności
15.01.2024

Wodociągi Warszawskie przypominają – zima to trudny okres dla infrastruktury wodociągowej

W związku z silnymi opadami śniegu, mrozem i wahaniami temperatury z tzw. przejściem przez 0°C  Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie S.A. przypomina, że na terenie miasta punktowo mogą występować przerwy w dostawach wody. Zima niestety sprzyja awariom wodociągowym, jednak spółka jest do tego przygotowana i podejmuje niezwłocznie działania zmierzające do jak najszybszego usuwania awarii. Do dyspozycji mieszkańców jest czynny całą dobę, bezpłatny numer telefonu pogotowia wodociągowego 994.

Najbliższe godziny w części Polski przyniosą załamanie pogody. Przemieszczający się nad nami dynamiczny front sprowadzi szereg groźnych zjawisk. Prognozowane są silny wiatr i zamiecie śnieżne.

Zima to najtrudniejszy okres dla zarządców infrastruktury podziemnej, w tym także dla Wodociągów Warszawskich. W eksploatacji spółki jest obecnie 4 i pół tysiąca kilometrów sieci wodociągowej, w której punktowo może dochodzić do awarii.

Stołeczna sieć wodociągowa ma układ pierścieniowy, co w wielu przypadkach pozwala na doprowadzenie wody alternatywną drogą, dlatego nie każda awaria musi się wiązać z przerwami w dostawach. – Na każde zgłoszenie reagujemy, a nasi pracownicy wspierani przez wykonawców zewnętrznych robią wszystko, by niedogodności dla mieszkańców związane z awariami trwały jak najkrócej. Na naszej stronie internetowej na bieżąco aktualizujemy informacje o statusie prowadzonych przez prac naprawczych – mówi rzecznik Wodociągów Warszawskich Marek Smółka

Zgłoszenia o awariach można kierować za pośrednictwem internetowego formularza do zgłaszania awarii i reklamacji lub przez całą dobę pod bezpłatny numer 994. Status każdego zgłoszenia dotyczącego awarii można na bieżąco sprawdzić na naszej stronie w zakładce Wyłączenia awaryjne. Znajdują się tam także informacje o podstawianych beczkowozach, przy czym z uwagi na ujemną temperaturę, nie zawsze podstawienie beczkowozu jest możliwe. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie przeprasza za wszelkie utrudnienia oraz prosi o cierpliwość i zrozumienie.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a