Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
30.09.2025

Grafika informująca o wydłużeniu abolicji do 15.10.

To już naprawdę ostatni dzwonek! Wodociągi Warszawskie wydłużają abolicję ostatecznie do 15 października!

Od czasu ogłoszenia akcji z możliwości uregulowania sytuacji związanej z legalnym przyłączeniem do sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej skorzystało już blisko 300 mieszkańców Warszawy i miejscowości podwarszawskich, z czego w ostatnich dniach było to kilkadziesiąt osób. W związku z tym wzmożonym zainteresowaniem Wodociągi Warszawskie dają jeszcze ostatnie dwa tygodnie tym, którzy nie zdążyli dobrowolnie się zgłosić, by podpisać umowę i uczciwie rozliczać się za usługi.

Warunkiem skorzystania z abolicji jest dobrowolne zgłoszenie się właściciela lub użytkownika nieruchomości, który bezumownie korzysta z dostawy wody lub odprowadzania ścieków. Osoby, które dobrowolnie zgłoszą bezumowne korzystanie z usług i zechcą podpisać umowę, będą mogły skorzystać z bonusów:

  • zwolnienia z kosztów związanych z weryfikacją przyłączenia;
  • zwolnienia z opłat za dotychczas bezumownie dostarczoną wodę oraz odebrane ścieki – obciążenie za pobraną wodę lub odprowadzane ścieki będzie odbywać się od dnia zgłoszenia.

Termin dobrowolnego zgłaszania bezumownego korzystania z usług wydłużamy ostatecznie do 15 października 2025 r.

Zgłoszenia można dokonać w Dziale Obsługi Klienta przy pl. Starynkiewicza 5 i przy ul. Zaruskiego 4 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej poprzez wysłanie dokumentów na adres e-mail dok@mpwik.com.pl.

Na stronie internetowej Wodociągów Warszawskich znajdują się szczegółowe informacje dotyczące zasad skorzystania z abolicji oraz niezbędne do wykonania czynności w celu uregulowania stanu przyłączenia się do sieci.

Strona: 1
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a