Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
10.07.2020

Służby MPWiK dbają o bezpieczeństwo miasta

W związku z prognozowanymi na piątek, 10 lipca 2020 r., intensywnymi opadami Spółka postawiła w stan gotowości 30 brygad, w tym 17 samochodów specjalistycznych, które będą usuwały ewentualne zastoiska lub zalewiska.

Na ulice Warszawy wyjechał pierwsze ekipy MPWiK – zostały one rozstawione w czterech strategicznych dla miasta punktach, gdzie w ostatnim czasie powstawały zastoiska wody, tj.

  1.    na Wisłostradzie na wprost Cytadeli
  2.    w pobliżu tunelu Dworca Zachodniego 
  3.  na skrzyżowaniu ulic Radarowej i Hynka
  4.   na Rondzie Starzyńskiego/Rondo Żaba

W przypadku konieczności interwencji, zostaną uruchamiane kolejne zespoły, które wyjadą  na ulice Warszawy, by udrażniać wpusty oraz pomagać przy usuwaniu zastoisk, także w tych miejscach, gdzie nie ma sieci kanalizacyjnej MPWiK.

Prosimy kierowców o przepuszczanie samochodów MPWiK, które jadą na sygnale świetlnym. Dzięki temu, nasi pracownicy będą mogli szybciej dotrzeć na miejsce i podjąć działania. Wozy Spółki – charakterystyczne pomarańczowe WUKO, czyli samochody ciśnieniowo-ssące, oraz tzw. słonie do czyszczenia wpustów ulicznych – ze względu na swoje gabaryty mają utrudnione pole manewru w korku ulicznym. A, jak pokazują ostatnie dni, w przypadku nawałnic oraz żywiołu, jakim jest woda, każda minuta jest cenna.

Przypominamy także, że zgłoszenia o powstających zalewiskach można zgłaszać do naszego pogotowia kanalizacyjnego pod bezpłatnym czynnym całą dobę numerem 994 lub za pośrednictwem strony: https://www.mpwik.com.pl/view/zglos-awarie-lub-reklamacje. Każde zgłoszenie jest przyjmowane przez dyspozytora pogotowia, który kieruje na miejsce służby techniczne Spółki.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a