Komunikat strony

12.02.2018

Poznaliśmy laureatów nagrody "Woda bez barier"

Niepełnosprawna pływaczka Julia Chmielewska i kajakarz Arsen Śliwiński to kolejni sportowcy uprawiający dyscypliny związane z wodą, którzy otrzymali wyróżnienie ufundowane przez naszą Spółkę. Nagrodę wręczono 2 lutego br. podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy.

Szesnastoletnia Julia Chmielewska, zawodniczka Warszawskiego Klubu Sportowego Młodzieży Niedosłyszącej przy Instytucie Głuchoniemych, to rekordzistka kraju na 50 m i 200 m stylem klasycznym niesłyszących juniorów w kategorii od 15 lat do 17 lat oraz seniorów. W ubiegłym roku podczas XXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich Głuchych w Samsunie wywalczyła trzy brązowe medale na 50 m, 100 m i 200 m stylem klasycznym.

Arsen Śliwiński, który reprezentuje barwy Warszawskiego WKK, to wicemistrz świata na dystansie 200 m w dwójce kanadyjek z Belgradu. Jest on także brązowym medalistą Mistrzostw Europy do 23 lat.

O wyborze laureatów we wszystkich kategoriach zdecydowała Kapituła Plebiscytu, w której skład weszli wybitni polscy sportowcy z Ireną Szewińską na czele. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Nagroda „Woda bez barier” została przyznana po raz drugi w historii Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy. W 2017 r. otrzymali ją pięcioboistka Oktawia Nowacka oraz pływak Wojciech Makowski. Koncepcja wyróżnienia jest wynikiem współpracy naszego przedsiębiorstwa z Biurem Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy. Nawiązuje do sportowej rywalizacji i ducha fair play, ponieważ właśnie te wartości łączą wszystkich sportowców, zarówno startujących w konkurencjach dla zawodników pełnosprawnych, jak i tych niepełnosprawnych.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a