Komunikat strony

25.03.2018

Wodociągi Warszawskie świętowały Dzień Wody

W sobotę, 24 marca, nasze przedsiębiorstwo zorganizowało rodzinny piknik z okazji Światowego Dnia Wody. Impreza odbyła się w godzinach 11 – 17 na Płycie Desantu nad Wisłą. 

Tematem przewodnim tegorocznego pikniku były Afryka i Arktyka. Od godziny 11 w ogrzewanej hali namiotowej, która stanęła nad Wisłą, organizowano konkursy i zabawy dla najmłodszych m.in. doświadczenia chemiczne, warsztaty kulinarne czy budowanie makiety warszawskich mostów z plastikowych słomek.

Wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach lepienia z gliny oraz rzeźbienia w lodzie. Dla zainteresowanych tematyką wody, Pan Kropelek, nasza wodociągowa maskotka, przygotował quizy z nagrodami. 

Podczas imprezy odbyły się także warsztaty zdrowego odżywiania dla dzieci i dorosłych, w trakcie których profesjonalni dietetycy zdradzili smaczne przepisy na zdrowe napoje z dodatkiem świeżych warzyw i owoców. Ponadto można było nauczyć się prawidłowo sadzić roślinki, a nawet uszyć własnego morskiego stwora. Jak co roku o każdej pełnej godzinie odbywały się pokazy naszego statku „Chudego Wojtka”. Zaprezentowaliśmy także mobilne laboratorium MPWiK oraz specjalistyczny sprzęt używany przez nasze służby m.in. do monitorowania sieci kanalizacyjnej. 

Na scenie wystąpili Ricky Lion, który poprowadził warsztaty gry na bębnach, a podczas koncertu na lodowych skrzypcach zabrzmiały najpiękniejsze melodie. W ramach pikniku można było odwiedzić zabytkową Stację Filtrów, przy ul. Koszykowej. 

Świętowaliśmy Dzień Wody

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a