Komunikat strony

16.01.2020

Po raz czwarty wręczymy nagrodę „Woda bez barier”

31 stycznia 2020 r. podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy poznamy laureatów nagrody „Woda bez barier”, ufundowanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. dla wyróżniających sportowców się minionego roku.

Popularyzacja zdrowego trybu życia

Nagroda „Woda bez barier”, która zostanie wręczona po raz czwarty w historii Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy, to szczególna inicjatywa podejmowana przez MPWiK we współpracy Biurem Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy, w celu popularyzowania wśród mieszkańców zasad fair play oraz zdrowego trybu życia.

Laureatów poznamy 31 stycznia!

Wyróżnienie jest przyznawane zarówno zawodnikom pełnosprawnym, jak i tym biorącym udział w turniejach dla osób z ograniczeniami, stąd nazwa – „Woda bez barier”. W ubiegłym roku odebrały je: niepełnosprawna pływaczka Julia Chmielewska oraz wioślarka Agnieszka Kobus-Zawojska. Tegoroczną nagrodę wręczymy podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy, który odbędzie się 31 stycznia br. w hali Arena Ursynów. O wyborze laureatów we wszystkich kategoriach zdecyduje Kapituła Plebiscytu, w której skład weszli wybitni polscy sportowcy, m.in. Tomasz Majewski i Robert Korzeniowski.

Warszawska kranówka najlepiej gasi pragnienie

Wodociągi Warszawskiej aktywnie angażują się w liczne inicjatywy związane z rozwojem sportu w stolicy. Od lat wspieramy organizację takich imprez jak: Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Konstytucji 3 Maja czy Bieg Niepodległości, zapewniając uczestnikom oraz kibicom ochłodę przy bramkach wodnych oraz nieograniczony dostęp do smacznej i orzeźwiającej warszawskiej kranówki. Obecność podczas wydarzeń sportowych to także okazja do przypomnienia, jak istotne dla naszego zdrowia jest regularne uzupełnianie płynów.

Miliony w jakość

Rosnąca popularność warszawskiej kranówki to efekt zrealizowanych w ostatnich kilkunastu latach inwestycji w zakresie unowocześnienia i rozbudowy infrastruktury wodociągowej, stałej i drobiazgowej kontroli akredytowanych laboratoriów MPWiK oraz działań z zakresu edukacji i ekologii. Szczególne miejsce wśród inicjatyw Spółki zajmuje projekt bezpłatnego montażu źródełek zasilanych wodą z miejskiej sieci, realizowany we współpracy z właścicielem, m.st. Warszawa. Do tej pory zainstalowaliśmy ponad 360 tego typu urządzeń. Nowymi miejscami na mapie miasta, gdzie bezpłatnie można napić się warszawskiej kranówki, są Stadion Legii Warszawa, Centrum Nauki Kopernik oraz Pałac Młodzieży.

Więcej informacji o projekcie jest dostępnych na stronie internetowej: www.mpwik.com.pl w zakładce: Źródełka.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a