Komunikat strony

24.09.2019

KOMUNIKAT WS. NAPRAWY UKŁADU PRZESYŁOWEGO ŚCIEKÓW POD WISŁĄ

Zgodnie z informacją przekazaną 24 września br. podczas konferencji prasowej przez Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego, Spółka przystąpiła do naprawy układu przesyłowego, która będzie polegała na odtworzeniu ok. 100 m każdego z rurociągów – w ich miejsce zostaną zainstalowane nowe stalowe rury.

Spółka przystąpiła do naprawy układu przesyłowego, która będzie polegała na odtworzeniu zdemontowanych odcinków rurociągów. W ich miejsce zostaną zamontowane nowe stalowe rury, każda o długości 100 metrów. Termin zakończenia prac naprawczych to połowa listopada br. Spółka działa w oparciu o otrzymaną decyzję z PINB (Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowalnego). Obecnie trwają prace projektowe oraz rozmowy w sprawie zawarcia umowy na roboty budowlane, co powinno zostać sfinalizowane z końcem tego tygodnia.

Dotychczasowe koszty związane z pracami rozbiórkowymi oraz nadzorem i projektem wykonawczym  to ok. 7 mln zł brutto.

Jednocześnie, Spółka rozpoczęła przygotowania do realizacji drugiego niezależnego rozwiązania, czyli wybudowania rurociągów do przesyłu ścieków pod Wisłą. Planuje się dokonanie inwestycji metodami przewiertu - koncepcja jest obecnie uzgadniana z ekspertami. Inwestycja jest podyktowana potrzebą wybudowania zapasowego rurociągu, stanowiącego rezerwę w stosunku do obecnego układu przesyłowego pod Wisłą. Dzięki tej inwestycji w przyszłości, w przypadku potrzeby modernizacji lub naprawy rurociągów dzisiejszego układu, płynność przesyłu ścieków z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka” nie będzie zakłócona.

O kolejnych ustaleniach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a