Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
09.06.2020

Kocham, lubię, szanuję... wody nie marnuję        

Wodociągi Warszawskie zachęcają mieszkańców stolicy do rozsądnego korzystania z zasobów wodnych.

W zakładach MPWiK każdego dnia uzdatniamy ponad 530 mln litrów wody, która systemem przewodów wodociągowych jest dostarczana mieszkańcom stolicy i okolicznych gmin. Woda dla Warszawy jest pobierana z dwóch niezależnych źródeł: spod dna Wisły oraz bezpośrednio z Jeziora Zegrzyńskiego.  

MPWiK gwarantuje ciągłość dostaw wody dla mieszkańców

Woda to przede wszystkim źródło życia – w ciągu doby każdy z nas powinien wypijać około 2 litrów płynów. Z wody korzystamy w kuchni, w łazience, a także w ogrodzie. Nad wodą spędzamy wolny czas, np. spacerując po Bulwarach Wiślanych czy uprawiając wodne sporty, jak pływanie czy kajakarstwo.

Średnio w ciągu doby każdy z nas zużywa ok. 100 litrów wody, w większości na czynności związane z higieną oraz prowadzeniem gospodarstw domowych. MPWiK, poprzez swoją kampanię „Kocham, lubię, szanuję, wody nie marnuję” radzi, jak mądrze korzystać z jej zasobów. Np. zakręcając kran podczas mycia zębów, nie wyrzucając śmieci do sedesu czy wybierając szybki prysznic zamiast kąpieli. Przypominamy, że wybierając warszawską kranówkę także dbamy o środowisko – nie produkujemy dodatkowych odpadów oraz nie zużywamy wody potrzebnej na produkcję jednorazowych opakowań.

Więcej porad na naszej stronie www.mpwik.com.pl oraz kanałach społecznościowych Woda dla Warszawy (Facebook, Instagram).

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a