Komunikat strony

Nie widzisz swojego pytania?

Szczegóły pytania
(max. rozmiar pliku: 3MB)

W jakim celu montuje się wodomierz ogrodowy?

Jeśli często podlewasz ogród lub trawnik, możesz zaoszczędzić na opłatach za odprowadzanie ścieków! Zainstaluj za wodomierzem głównym wodomierz ogrodowy, który odlicza wodę zużytą bezpowrotnie, czyli tę która nie jest odprowadzana do kanalizacji.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami*, Klient instaluje wodomierz odliczający na własny koszt. Dlatego przed podjęciem decyzji warto oszacować, czy wydatki na zakup i eksploatację wodomierza nie będą wyższe niż potencjalne oszczędności. 

Jeżeli zdecydujesz się na zainstalowanie wodomierza ogrodowego przekaż MPWiK numer fabryczny, wskazanie początkowe oraz datę instalacji urządzenia. Informacje możesz przekazać:telefonicznie: nr infolinii 22 445 50 00;

  • osobiście w Dziale Obsługi Klienta przy ul. Zaruskiego 4 w Warszawie lub przy pl. Starynkiewicza 5 w Warszawie;
  • listownie/za pośrednictwem kuriera na jeden z adresów MPWiK w m.st. Warszawie S.A.:
    pl. Starynkiewicza 5, 02-015 Warszawa lub ul. Zaruskiego 4, 00-468 Warszawa;
  • poprzez pocztę elektroniczną - adres e-mail: dok@mpwik.com.pl;
  • poprzez Internetowe Biuro Obsługi Klienta (e-BOK) dodając zgłoszenie w zakładce Korespondencja.

Wodomierze dostępne na rynku posiadają cechę legalizacyjną ważną przez 5 lat i nie wymagają dodatkowego plombowania przez służby techniczne MPWiK. Wszystkie prace związane z ewentualną naprawą, ponowną legalizacją lub  wymianą wodomierza, wykonuje właściciel nieruchomości na własny koszt. 


*Warunki rozliczeń za wodę zużywaną bezpowrotnie bez opłat za ścieki określa art. 27 ust. 6 Ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. z 2024 r. poz. 757) : „W rozliczeniach ilości odprowadzonych ścieków ilość bezpowrotnie zużytej wody uwzględnia się wyłącznie w przypadkach, gdy wielkość jej zużycia na ten cel ustalona jest na podstawie dodatkowego wodomierza zainstalowanego na koszt odbiorcy usług.”

Więcej o WODOMIERZACH OGRODOWYCH 

powrót do bazy pytań
Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a