Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
10.06.2020

Cykl filmowy #Eksperymenty

Czas spędzany w domu wcale nie musi oznaczać nudy! Aby pobudzić kreatywność naszych obserwujących startujemy z nowym cyklem filmowym #Eksperymenty. We wtorki o 9:00 na naszym Facebooku będziemy pokazywać nowe filmy, a w nich doświadczenia i ciekawostki o wodzie.

Najlepszą formą nauki jest zabawa, dlatego przygotowaliśmy dla Was doświadczenia z #WarszwskaKranówka, które objaśnią prawa fizyki i zjawiska chemiczne w efektowny sposób. Co więcej, można je wykonać w warunkach domowych. Wystarczą proste składniki, które każdy z nas znajdzie w kuchni.

Wodne eksperymenty pozwolą Wam zbadać właściwości wody oraz zjawiska fizyczne i chemiczne z nią związane. Na własne oczy przekonacie się, czym jest napięcie powierzchniowe, siła wyporu, gęstość czy dyfuzja w cieczy. Każdy z Was będzie więc miał okazję wcielić się w rolę prawdziwego naukowca!

W trakcie naszych wirtualnych spotkań edukacyjnych na profilu „Woda dla Warszawy” dowiecie się m.in. dlaczego tak ważne jest częste mycie rąk, jak sprawić, aby jajko lewitowało, jak zrobić domową wersję lampy lawy czy stworzyć tęczę w szklance?

Nasze eksperymenty TUTAJ

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a