Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
Aktualności
11.06.2021

Budowa alternatywnego układu przesyłowego: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. podpisała umowę na wykonanie kolejnego etapu prac

W dniu 11 czerwca 2021 r. warszawska Spółka wodociągowo-kanalizacyjna podpisała umowę z firmą BUDIMEX S.A. na wykonanie sieci i obiektów łączących wykonane rurociągi pod Wisłą z zakładami „Świderska” i „Farysa”.

Prace obejmują wykonanie projektu, budowę oraz uruchomienie docelowej infrastruktury nowego alternatywnego układu, czyli komory wylotowej wraz z związanymi sieciami i obiektami przy ul. Świderskiej oraz pozostałych sieci i obiektów od strony ul. Farysa. Prace powinny zostać zakończone w III kwartale 2022 r. Po zrealizowaniu tych prac oraz dzięki wykonanym już rurociągom pod Wisłą, możliwy będzie transfer ścieków alternatywnym układem przesyłowym bez konieczności wykorzystywania agregatów pompowych. 

Kontrakt z  firmą Budimex opiewa na  prawie 58 mln zł netto (ponad 71,3 mln zł brutto).

Przypominamy, że budowa nowego, alternatywnego układu przesyłowego odbywa się na podstawie wydanej 7 września 2020 r. decyzji nakazowej PINB dla m.st. Warszawy. Celem inwestycji jest zapewnienie Warszawie sprawnego, bezpiecznego i niezakłóconego transferu ścieków komunalnych pod Wisłą do Zakładu „Czajka”. Zakończenie prac związanych z budową alternatywnego układu przesyłowego planowane jest w III kwartale 2022 r.

Więcej o budowie alternatywnego układu przesyłowego dowiesz się z komunikatu Komunikat w sprawie aktualnych działań związanych z zadaniami na Farysa, w tym budową alternatywnego układu przesyłowego dostępnego na naszej stronie.   

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a