Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
31.07.2020

Związek Powstańców Warszawskich i Światowy Związek Żołnierzy AK ze wsparciem MPWiK w m.st. Warszawa

W tym roku obchodzimy 76. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - 1 sierpnia o godzinie 17:00 ponownie w całym mieście rozbrzmią syreny, a my przystaniemy na chwilę, by uczcić pamięć uczestników tych wydarzeń.

Przypomnijmy, że w walkach uczestniczyło wielu ówczesnych pracowników przedsiębiorstwa, a inni ofiarnie pełnili służbę w Inspekcji Sieci Wodociągowej i Kanalizacyjnej oraz w Stacji Filtrów i Stacji Pomp Rzecznych. Na kartach historii szczególnie zapisali się kanalarze, a wśród nich mistrz Leon Rydzyński, który wyznaczył trasę ewakuacji żołnierzy i ludności cywilnej ze Starówki na Śródmieście oraz otworzył właz przy ul. Wareckiej.

Uroczystości rocznicowe, to nie tylko powód do zadumy, nad historią Polski i Warszawy. Obchody te to także doskonała okazja do realnej pomocy ludziom potrzebującym, a do takich zalicza się wielu uczestników Powstania Warszawskiego.

MPWiK od lat wspiera Powstańców Warszawskich. Przekazane w tym roku darowizny na rzecz Związku Powstańców Warszawskich oraz Światowego Związku Żołnierzy AK zostaną przeznaczone na zapewnienie wykwalifikowanej opieki pielęgnacyjnej powstańcom m.in. wyjazdy rehabilitacyjne.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a