Wodociągi Warszawskie po raz kolejny organizują ćwiczenia z zakresu zarządzania kryzysowego
W czwartek, 23 października br., Wodociągi Warszawskie, w porozumieniu ze służbami Prezydenta m.st. Warszawy, przeprowadzą ćwiczenia pod kryptonimem „SOKRATES-25”. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, przy wsparciu i współpracy służb takich jak: Policja i Państwowa Straż Pożarna.
Celem ćwiczeń jest doskonalenie umiejętności reagowania w sytuacjach kryzysowych oraz sprawdzenie procedur zapewniających ciągłość działania kluczowych usług świadczonych przez Spółkę. Działania te wzmacniają odporność Wodociągów Warszawskich na potencjalne zagrożenia zewnętrzne oraz rozwijają kompetencje służb w zakresie niesienia pomocy mieszkankom i mieszkańcom Warszawy w sytuacjach kryzysowych.
Tego rodzaju inicjatywy sprzyjają również pogłębianiu współpracy pomiędzy służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w Państwie a Spółką, co w efekcie przekłada się na wyższą jakość i skuteczność wspólnych działań.
Wnioski z przeprowadzonych ćwiczeń posłużą do dalszego doskonalenia procedur oraz praktycznych rozwiązań w zakresie zarządzania kryzysowego. W kontekście obecnych uwarunkowań geopolitycznych organizacja takich ćwiczeń ma szczególne znaczenie dla zapewniania bezpieczeństwa mieszkanek i mieszkańców stolicy.
To tylko ćwiczenia – prosimy o zachowanie spokoju
Podczas trwania ćwiczeń mogą wystąpić: hałas, zwiększony ruch pojazdów uprzywilejowanych oraz przeloty dronów. Uprzejmie prosimy o zachowanie spokoju i dziękujemy za wyrozumiałość.