Komunikat strony

12.12.2018

Oświadczenie ws. budowy magistrali wodociągowej w ciągu ulic Mrówczej i Mozaikowej

Kierując się interesem Mieszkańców aglomeracji stołecznej, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji m. st. Warszawie S.A. systematycznie buduje i modernizuje infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjną na terenie miasta i okolic. Podkreślamy, że do 2025 roku wybudujemy i przebudujemy łącznie ponad 1200 km sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, co umożliwi podłączenie do naszej infrastruktury kolejnych Mieszkańców.

Szczególne miejsce w naszych zamierzeniach inwestycyjnych zajmują dzielnice, które intensywnie się rozwijają i mają największe potrzeby, jest to między innymi  Dzielnica Wawer. W celu zapewnienia wysokiej jakości wody na tym terenie dzielnicy, jednym z naszych kluczowych zadań w tym rejonie jest budowa magistrali wodociągowej w ciągu ulic Mrówczej i Mozaikowej. Inwestycja wpłynie na zwiększanie niezawodności systemu zaopatrzenia w wodę oraz pozwoli na jego dalszą rozbudowę. W związku z powyższym, MPWiK m. st. Warszawie S.A podpisała umowę z Wykonawcą, firmą PRIKNAUBER Sp. z o.o. Sp. K., na wykonanie przedmiotowej inwestycji, która została podzielona na cztery zadania:

  • Zadanie 1 – budowa magistrali wodociągowej DN 400 w ciągu ulicy Mrówczej oraz ul. Mozaikowej na odcinku od ul. Odeskiej do ul. Szafirowej – realizacja w terminie od 20.11.2018 r. do 31.10.2019 r.
  • Zadanie 2 – budowa magistrali wodociągowej DN 400 w ciągu ulicy Mozaikowej na odcinku od ul. Jagienki do ul. Prasowej – realizacja w terminie od 30.01. do 30.07.2019 r.
  • Zadanie 3 – budowa wodociągu DN 150 w ul. Szafirowej - realizacja w terminie od 05.11. do 31.12.2018 r.
  • Zadanie 4 – budowa wodociągu DN 200 w ul. Prasowej - realizacja w terminie od 28.11. do 31.12.2018 r.

Realizacją inwestycji rozpoczęła się 05.11.2018 r. na obszarze Południowej Obwodnicy Warszawy, gdzie swoje prace dla GDDKiA prowadzi również firma Warbud S.A. W pierwszej kolejności, Wykonawca, tj. firma PRIKNAUBER, rozpoczął prace związane z budową magistrali wodociągowej w ul. Szafirowej oraz ul. Prasowej, gdzie dokonano usunięcia nawierzchni asfaltowej oraz ułożono już cały zaprojektowany wodociąg. Dzięki realizacji tego zadania możliwe będzie także podłączenie części magistrali wodociągowej wybudowanej na obszarze POW przez firmę Warbud S.A. (wykonawcę GDDKiA). Ponadto, od 20.11.2018 r., trwają prace w ul. Mozaikowej w kierunku od ul. Szafirowej do ul. Panny Wodnej.

Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej, gdzie będziemy informowali Państwa o postępach aktualnie prowadzonych robót. Przepraszamy za wszelkie uciążliwości związane z budową magistrali wodociągowej w ciągu ulic Mrówczej i Mozaikowej i zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby ograniczać wszelkie utrudnienia do niezbędnego minimum.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a