Komunikat strony

Nie widzisz swojego pytania?

Szczegóły pytania
(max. rozmiar pliku: 3MB)

Czy MPWiK pobiera do badań wodę z kranów w mieszkaniach prywatnych?

Przypominamy, że nigdy nie pobieramy próbek wody do badań z kranów w mieszkaniach Klientów, gdyż zgodnie z obowiązującymi przepisami* MPWiK odpowiada za jakość wody dostarczanej do wodomierza głównego. Za stan instalacji wodociągowej w budynku odpowiada administrator lub właściciel budynku.

Dokładna i rzetelna ocena jakości wody pobieranej w kranie w mieszkaniu nie jest możliwa w domowych warunkach. Badania jakości wody wykonują nasi specjaliści w certyfikowanych laboratoriach zgodnie z surowymi normami Unii Europejskiej i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Pamiętaj, że pseudo-badania jakości wody z kranu w Twoim domu mogą być oferowane przez akwizytorów, którzy sprzedają dodatkowe filtry do wody. W tym celu wykorzystywana jest zwykła elektroliza, która ze względu na efektowny przebieg doświadczenia ma na celu wywołanie u oglądającego wrażenia, że woda w kranie jest bardzo zanieczyszczona.

* Ustawa z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. z 2019 r. poz. 1437 z późn. zm.)

powrót do bazy pytań
Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a